دلایل مهم بودن برون‌سپاری کارها در کسب و کار

کد بلاگ : #656
تاریخ انتشار : شنبه, 3 مرداد 1394 8:37
تعداد بازدید کننده : 2352
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
دلایل مهم بودن برون‌سپاری کارها در کسب و کار
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
برون‌سپاری به عنوان یکی از راهبردهای بسیار مهم در کسب و کار شناخته می‌شود که بسیاری از شرکت‌های بزرگ دنیا در حال حاضر از آن استفاده می‌کنند. این گزارش دلایل برون‌سپاری و مزیت‌های ایجاد شده در این مسیر را تشریح می‌کند.

برون‌سپاری به واگذاری انجام فرایندها یا فعالیت‌های داخلی یک کسب و کار به یک تأمین کننده خارجی تحت قرارداد مشخص اطلاق می‌شود. هنگامی که یک سازمان برخی از فعالیت‌ها یا فرایندهای کسب و کار خود را به عرضه‌کننده‌ای در بیرون از شرکت یا سازمان خود بسپارد این عمل را برون‌سپاری می‌نامند. در بسیاری موارد در برون‌سپاری، حق تصمیم‌گیری و تعیین عوامل تولید هم به سازمان دیگر واگذار می‌شود. برون‌سپاری موافقین و مخالفین خاص خود را دارد اما بسیاری از کارآفرینان موفق نظیر بنیان‌گذاران شرکت HP از این راهبرد برای توسعه کسب‌و‌کار خود استفاده کرده‌اند. در ذیل برخی دلایل مهم برون‌سپاری آورده شده است:

1- کاهش هزینه عملیاتی و نیروی کار. در صورتی که شرکت پیمانکار به صورت مناسبی انتخاب شود، فرآیند برون‌سپاری بسیار مقرون به صرفه است.

2- با برون‌سپاری، شرکت می‌تواند وارد حاشیه کار نشده و با دقت روی اهداف اصلی خود متمرکز شود.

3- برون‌سپاری به کارآفرینان کمک می‌کند تا از قابلیت های موجود در فضای خارج از شرکت استفاده کنند.

4- با واگذاری بخشی از کار به بیرون، نیروی کار داخلی از زمان بیشتری برای وارد شدن به حوزه های جدید برخوردار می‌شود.

5- گاهی در بیرون از شرکت تخصص‌هایی وجود دارد که در داخل مشابه آن وجود ندارد، با برون‌سپاری می‌توان از این تخصص‌ها استفاده کرد.

6- افزایش انعطاف پذیری در بلند مدت: افزایش انعطاف پذیری در مواجه شدن و پاسخگویی بهتر به تغییر شرایط بازار، تقاضای محصولات و خدمات از ملاحظات کلیدی اکثر شرکت ها به حساب می آید.

7- کسب فرصت‌ها و موقعیت های تجاری بیشتر و دستیابی به بازارهای جدید به واسطه دسترسی به شبکه ی تأمین کنندگان(گستره مناسبی از قابلیت های گوناگون و متنوع)

8- بهبود عملکرد عملیاتی همچون کیفیت بالاتر، افزایش بهره‌وری، زمان پیشبرد کوتاه‌تر، استفاده‌ از تجهیزات بهتر ، افزایش خروجی‌ها و سود بیشتر.

9- افزایش و شتاب بخشیدن به توسعه از طریق بهره برداری و نفوذ در سیستم ها، فرآیندها و توانمندی توسعه یافته‌ی پیمانکار.

10- بهبود مدیریت ریسک

11- تحصیل و کسب ایده های نوآورانه

12- کسب وجهه ی تجاری مناسب به واسطه ی همکاری با پیمانکاران پیشرو

در واقع باید گفت که برون‌سپاری می‌تواند مزایایی برای یک شرکت فناور داشته باشد که این مزایا بسته به شرایط، ماموریت و اهداف شرکت می‌تواند متفاوت باشد. هرچند این تفاوت میان شرکت‌ها وجود دارد اما بسیاری از شرکت‌های کسب و کار بزرگ دنیا از برون‌سپاری به عنوان یکی از عناصر اصلی و کلیدی در برنامه‌راهبرد کسب و کار خود استفاده می‌کنند.

منبع:

www.flatworldsolutions.com/articles/top-ten-reasons-to-outsource.php

استفاده از شبکه‌های اجتماعی در تقویت بخش بازاریابی

“ دلایل مهم بودن برون‌سپاری کارها در کسب و کار ”

نظرات

bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال