آزمون هوش سرمایه‌گذاری و فیلم‌های آموزشی برای کارآفرینان و سرمایه گذاران نوپا

کد بلاگ : #171
تاریخ انتشار : دوشنبه, 3 آذر 1393 0:00
تعداد بازدید کننده : 2193
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
آزمون هوش سرمایه‌گذاری و فیلم‌های آموزشی برای...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال

سرمایه‌گذاری فرآیند بسیار پیچیده‌ای است که نیاز به ترکیب تجربه و هوش دارد. افراد زیادی وجود دارند که در حوزه سرمایه‌گذاری تازه‌کار بوده که باید به سرعت مطالب زیادی  را آموخته و تجربه کنند.

یکی از منابع جالبی که سرمایه‌گذاران علاقه‌مند می‌توانند از آن استفاده کننده، انجام آزمون هوش سرمایه‌گذاری یا Investor IQ است. این آزمون به سرمایه‌گذاران و کارآفرینان کمک می‌کند تا هوش و اطلاعات سرمایه‌گذاری خود را در بوته آزمایش قرار دهند. این آزمون توسط بنیاد کافمن با حمایت موسسه منابع آنجل و انجمن سرمایه‌‌گذاری آنجل طراحی و به صورت رایگان در اختیار عموم کارآفرینان و سرمایه‌گذاران قرار گرفته است. این آزمون می‌تواند نقطه‌ شروعی برای افراد تازه‌کار در حوزه کارآفرینی و سرمایه‌گذاری باشد و منابع لازم برای رسیدن به موفقیت را در اختیار آنها قرار دهد. به نظر می‌رسد این آزمون علاوه برای افراد تازه‌کار، برای سرمایه‌گذاران کهنه‌کار نیز مفید و مناسب باشد.

علاوه بر آزمون آی‌کیو سرمایه‌گذاری، در این پایگاه اینترنتی فیلم‌های آموزشی مناسبی برای ارتقاء علاقه‌مندان وجود داشته که برای کارآفرینان و شرکت‌های نوپا بسیار درس‌آموز است. در این فیلم‌های آموزشی چگونگی سرمایه‌گذاری، حوزه‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری و روش‌های هزینه کردن و بازگشت سرمایه آموزش داده می‌شود. بخشی از این فیلم‌ها به بررسی شکست‌ها و موفقیت‌های هزاران سرمایه‌گذار گروه آنجل طی 15 سال گذشته می‌پردازد، سرمایه‌گذارانی که ممکن است معروف بوده یا کاملا ناشناخته باشند.

بنیاد کافمن به کاربران این پایگاه توصیه می‌کند که قبل از استفاده از فیلم‌های آموزشی حتما آزمون هوش سرمایه‌گذاری را طی کنند.

منبع:

http://www.forbes.com/sites/mariannehudson/2014/10/02/start-smart-many-ways-to-build-your-investor-iq
 
 
“ آزمون هوش سرمایه‌گذاری و فیلم‌های آموزشی برای کارآفرینان و سرمایه گذاران نوپا ”