اولین دوره توانمندسازی راهبردی نخبگان

کد خبر : #787
تاریخ انتشار : یکشنبه, 19 دی 1395 15:04
تعداد بازدید کننده : 431
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
اولین دوره توانمندسازی راهبردی نخبگان
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
پارک فناوری پردیس آستین ها را برای توانمندسازی مخترعین بالا می زند
 پارک فناوری پردیس با همکاری بنیاد ملی نخبگان اقدام به برگزاری دوره "توانمندسازی راهبردی نخبگان" نموده است. در این دوره که حدوداً یکسال به طول خواهد انجامید، 100نوآور و مخترع عضو بنیاد از 31 استان کشور آمادگی ارتقاء از سطح 3 به سطح 2 را کسب نموده و توانایی های لازم برای شروع کاربه منظور تجاری سازی محصول و حضور در بازارهای داخلی و بین المللی را به دست می‌آورند.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، این دوره از هشتم دی ماه سال جاری در محل پارک آغاز و به مدت یکسال در قالب 4 رویداد به منظور توانمند کردن مخترعین در بازار کار با حمایت و پشتیبانی مشاوران و کارشناسان این پارک ادامه می یابد.

احمد عسگری مسئول مرکز توسعه کسب و کار فناوری پارک فناوری پردیس در پاسخ به این سوال که لزوم برگزاری این دوره چیست می گوید: یکی از مشکلاتی که مخترعین و افراد صاحب ایده در کشور ما اغلب با آن مواجه هستند عدم آگاهی از حوزه فناوری کشور و ورود به بازار است. همانند عدم آگاهی لازم از مباحث حقوقی، مالی، عدم شناخت اکوسیستم فناوری کشور ، مباحث تجاری سازی و چگونگی اخذ استاندارهای لازم و تسلط بر بازار هم از مشکلات این مخترعین است. این افراد برای ارتقا از سطح 3 به سطح 2 بنیاد، نیاز به کسب برخی مدارک و مهارت ها با مواردی که گفته شد دارند که به صورت شخصی اقدام به کسب این مهارت‌ها و گذراندن برخی دوره ها می کنند، اما این دوره ها اغلب هدفمند نیست و وقت و انرژی زیادی از فرد می گیرد، از این رو پارک فناوری پردیس تصمیم بر آن گرفت تا با حمایت بنیاد ملی نخبگان اقدام به برگزاری منسجم این فرآیند نماید. 

عسگری در خصوص نحوه برگزاری این دوره ها توضیح می دهد: این دوره با نام طرح ترنج و در بازه های مشخص برای مخترعین به صورت کاملا مهندسی شده در نظر گرفته شده که طی زمانبدی اعلامی با مراجعه حضوری به پارک و مطرح کردن اقدامات صورت گرفته، مشاوره‌های لازم برای پیشبرد طرح توسط کارشناسان به این افراد داده می شود تا نهایتا همه مهارت های لازم اخذ شوند.

مسئول مرکز توسعه کسب و کار فناوری پارک فناوری پردیس معتقد است: داشتن این مهارت ها برای همه نوآورانی که قصد ورود به بازار کار را دارند لازم است و فرقی نمی کند شما در چه حوزه ای فعالیت می کنید و در چه بخشی تخصص دارید، ورود موفق به بازار کار و ماندن در آن یکی از مهمترین اصولی است که هر مخترع و نوآور باید با آن آشنا باشد.

وی در خصوص برنامه های آینده برای این دوره ها می افزاید: اولین دوره با حضور 100 مخترع که از سوی بنیاد ملی نخبگان معرفی شده اند از هشتم دی ماه آغاز به کار می کند و برنامه داریم تا در ابتدای سال 96 برنامه ریزی های لازم برای 100 مخترع بعدی را به عمل آوریم و دوره بعدی را هرچه سریعتر آغاز کنیم.
“ اولین دوره توانمندسازی راهبردی نخبگان ”

نظرات

bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال