صنعتی‌ و تجاری‌سازی محصولات نانوفناوری با تصویب سند ده‌ساله

کد خبر : #776
تاریخ انتشار : دوشنبه, 19 مهر 1395 14:28
تعداد بازدید کننده : 457
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
صنعتی‌ و تجاری‌سازی محصولات نانوفناوری با تصویب...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: روند تصویب سند ده ساله دوم آغاز شده است که در این سند بر روی صنعتی‌سازی و تجاری سازی محصولات نانو فناوری تمرکز شده است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سعید سرکار دبیر ستاد توسعه فناوری نانو در مراسم افتتاحیه نهمین جشنواره نانوفناوری، با اشاره به تصویب سند ده ساله نخست نانوفناوری گفت: در تصویب این سند تولید علم، ترویج و توسعه فناوری نانو محقق شد امسال ایران جایگاه ششم دنیا در حوزه تولید علم را کسب کرد بر همین اساس در نظر داریم تا سال آینده با پشت سر گذاشتن کشور آلمان، جایگاه پنجم را از آن ایران کنیم.

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو همچنین بیان کرد: روند تصویب سند ده ساله دوم آغاز شده است که در این سند بر روی صنعتی‌سازی و تجاری سازی محصولات نانو فناوری تمرکز شده است.

سرکار با بیان این‌که دنیا ایران را در عرصه نانوفناوری به رسمیت می‌شناسد به گسترش تعامل بین‌المللی کشورمان در عرصه نانوفناوری اشاره کرد و گفت: بیش از 50 سفیر کشورهای خارجی برای آگاهی از پیشرفت‌های نانوفناوری کشور و افزایش تعامل‌های این حوزه این نمایشگاه حضور پیدا می‌کنند.

سرکار با اشاره به حضور 330 محصول نانو در بازار ابراز کرد: کشورمان فعالیت‌های بین‌‌المللی خوبی در این زمینه انجام داده است و محصولات نانوفناوری به کشورهای کره جنوبی، آلمان، انگلیس، چین و ترکیه صادر می‌شود البته تجاری‌سازی محصولات های‌تک و ورود به بازارهای مستلزم حضور متخصصانی است که در بازاریابی محصولات پیشرفته تبحر داشته باشند.

وی با بیان این‌که امروز شاهد رسوخ نانوفناوری در صنایع گوناگون هستیم،گفت: اگر صنایع موجود هرچه زودتربه کاربردهای نانوفناوری توجه نکنند در آینده‌ای نزدیک رقابت‌پذیری خود را از دست می‌دهند بازار 80میلیون نفری بالقوه کشور برای محصولات های‌تک از جمله نانوفناوری، کوچک است بنابراین برای اقتصاد تهاجمی و ورود به بازارهای بین‌المللی برنامه‌ریزی شده است.

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری، ضمن قدردانی از حمایت همه‌جانبه معاون اول رییس‌جمهوری از توسعه فناوری نانو و توجه ویژه وی به اقتصاد دانش‌بنیان بیان کرد: آن‌چه امروز در توسعه فناوری نانو مشاهده می‌کنیم، نتیجه همگرایی تمامی دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های کشور است.

“ صنعتی‌ و تجاری‌سازی محصولات نانوفناوری با تصویب سند ده‌ساله ”

نظرات

bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال