تشکیل فن بازار در همه استان‌ها تا سه سال آینده

کد خبر : #772
تاریخ انتشار : سه شنبه, 17 آذر 1394 8:20
تعداد بازدید کننده : 636
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
تشکیل فن بازار در همه استان‌ها تا سه سال آینده
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
رییس پارک فناوری پردیس خبر داد؛
رییس پارک فناوری پردیس از تشکیل ۹ فن بازار جدید در استان های کشور تا سه سال آینده خبر داد.

مهدی صفاری نیا با بیان اینکه دانش، فناوری و نوآوری، بزرگترین ثروت کشورها محسوب می‌شوند، گفت: فرآیند توسعه اقتصادی دانش محور نیازمند زیرساخت‌هایی برای تجاری‌سازی یافته‌های پژوهشی و تسهیل مبادلات و انتقال صحیح فناوری است.

وی ادامه داد: یکی از ابزارهایی که برای تسهیل فعالیت‌های توسعه فناوری، شفاف‌سازی و تقویت بازار فناوری در دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد، فن‌بازارها هستند تا بدین واسطه به ایجاد یا فعال‌تر شدن بخش‌های مختلف درگیر با مقوله تجاری‌سازی، مبادله و توسعه فناوری کمک کنند.

رییس پارک فناوری پردیس افزود: وظیفه فن‌بازارها، گردآوری و مدیریت اطلاعات مرتبط با دستاوردها ونیازهای فناوری منطقه، با هدف تعریف همکاری از طریق اشتراک این اطلاعات در سطح منطقه و با سایر مناطق کشور است. فن بازار محلی برای مبادلات تکنولوژی است که نقش واسطه‌ای برای رساندن اطلاعات تکنولوژی به «عرضه‌کنندگان»، «متقاضیان»، «کارآفرینان» و «سرمایه‌گذاران» دارد.

صفاری نیا خاطرنشان کرد: تاکنون ۱۲فن بازار ملی با همکاری پارک های علم و فناوری، جهاددانشگاهی و شهرک های فناوری که زیر مجموعه وزارت صنایع هستند در استان های کشور ایجاد شده است.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر ۹ تقاضا برای ایجاد فن بازار در استان های وجود دارد، اظهار داشت: ما تلاش داریم تا سه سال آینده در تمام استان های کشور، یک شعبه فن بازار ایجاد کنیم.

صفاری‌نیا با بیان اینکه در فن بازار ارائه مشاوره در خصوص مراحل انتقال تکنولوژی نیز انجام می گیرد، عنوان کرد: ما از طریق شبکه فن بازار می توانیم بانک اطلاعات فناوری کشور را نیز تکمیل کنیم.

وی با تاکید بر اینکه برخی دانشگاها و صنایع خاص هم می توانند یک فن بازار تخصصی داشته باشند، گفت: در حال حاضر بانک اطلاعات فن بازار کشور در حال تکمیل است تا بر این اساس زمینه داد و ستد فناوری در داخل و خارج تسهیل شود.

به گفته وی، عملیات ارائه خط اعتباری بانک صندوق نوآوری و شکوفایی برای لیزینگ محصولات شرکت های دانش بنیان، اعطای تسهیلات به همه خریداران محصولات شرکت های دانش بنیان با نرخ پایین از طریق فن بازار انجام می گیرد.

منبع: پارک فناوری پردیس

“ تشکیل فن بازار در همه استان‌ها تا سه سال آینده ”

نظرات

bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال