ششمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع هوایی و فضایی ایران افتتاح شد.

کد خبر : #766
تاریخ انتشار : شنبه, 7 آذر 1394 8:19
تعداد بازدید کننده : 631
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
ششمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع هوایی و فضایی...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری

مراسم افتتاحیه ششمین نمایشگاه فناوری های هوایی و هوانوردی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در محل صنعت ساخت بالگرد تهران برگزار شد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، در این مراسم دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با اشاره به اهمیت توسعه فناوری هوایی اظهار کرد: این بخش جایگاه ویژه ای در توسعه پایدار کشور دارد به همین دلیل معاونت علمی ضمن ورود به این حوزه و حمایت و پشتیبانی از فعالان و شرکت های دانش بنیان هوایی و فضایی را دارد.
وی با اشاره به دستاوردهای کم نظیر بخش هوایی و فضایی در کشور افزود: پیشرفت های خوبی در بخش هوایی و هوانوردی عمومی توسط متخصصان کشور به دست آمده است که امیدواریم این روند در بخش فناوری های فضایی و سر ریز آن به جامعه نیز حاکم شود تا کشور در حوزه هوافضا به جایگاه رفیع تری در عرصه بین الملل دست یابد. 

اهمیت هوافضا در پیشرفت مرزهای دانش 
ستاری ادامه داد: هوافضا جایگاه بسیار ویژه ای در علوم مرز دانش دارد به طوری که می توان دستاوردهای این حوزه را نمودی جامع از پیشرفت علوم مرزدانش کشور دانست. 
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری همچنین ابراز کرد: گسترش تعاملات بین المللی در زمان کنونی فرصتی مغتنم برای گسترش علمی و توسعه فناوری در همه ابعاد خاصه در بخش هوا و فضا است، در صورت استفاده بهینه از این فرصت می توان در راه توسعه همه جانبه گام های بلندی برداشت.

رسیدن به نقطه مطلوب علمی با استفاده از توان متخصصان داخلی
وی تکیه بر توان نیروی انسانی بومی را رمز موفقیت در توسعه فناوری عنوان کرد و ادامه داد: استفاده از توان متخصصان داخلی، فراهم کردن بستر مناسب برای ورود ظرفیت های بخش خصوصی به حوزه فناوری در کنار گسترش تعاملات بین المللی، زمان رسیدن کشور به نقطه مطلوب را کاهش می دهد.
در بخش دیگری از این مراسم، مهندس محمد رضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به جایگاه خوب کشور در حوزه هوا فضا در منطقه گفت: علیرغم مشکلات و محدودیت های بسیار مانند جنگ تحمیلی و تحریم های ناعادلانه امروز شاهد پیشرفت های خوبی در حوزه هوافضا هستیم که این مهم بیش از هر چیز از توان و پتانسیل بالای نیروی انسانی ایرانی نشات می گیرد.
وی افزود: ترسیم نقشه راه جامع و راهبردی ده ساله یکی از نیازهای اصلی کشور برای توسعه صنعت هوافضا است که البته رسیدن به نقطه مطلوب به تعامل همه دستگاه ها و نهادهای ذیربط نیازمند است. 
در پایان این مراسم، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از ششمین نمایشگاه فناوری های هوایی و فضایی ایران بازدید کرد و از نزدیک با صاحبان شرکت های دانش بنیان و فناوران این حوزه درباره دستاوردهایشان گفت وگو کرد.
ششمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع هوایی و فضایی ایران به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با حضور و مشارکت شرکت‌های مختلف داخلی و خارجی و همچنین مشارکت وزارتخانه‌ها، نهادها و سازمان‌های مرتبط و با هدف فرهنگ سازی و ترویج اقتصاد دانش بنیان در این حوزه، از 4 تا 6 آذرماه در محل صنعت ساخت بالگرد تهران برگزار می شود.

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

“ ششمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع هوایی و فضایی ایران افتتاح شد. ”

نظرات

bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال